Diyanet İşleri Başkanlığı İşaret Dili Tercümanı Alıyor!

Diyanet İşleri Başkanlığı İşaret Dili Tercümanı Alıyor!


Sevgili arkadaşlar,

Hepinizin bildiği gibi işaret dili artık her alanda iyice yaygınlaşmaya başladı. Ana haber bültenlerinde işaret dili tercümanlıkları, çocuklar için masal çevirileri ve işaret dili eğitimleri, kandil gecelerinde Diyanet TV veya diğer kanallar üzerinden yapılan tüm programlar artık işaret diline çevriliyor.

Bu konuyla ilgili istihdam noktasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başta olmak üzere az önce belirttiğim gibi TV kanallarının yanı sıra tüm kamu kuruluşlarında ve özel sektörde işaret dili tercümanlığı ön plana çıkmaya başladı.

Bu işe alım sürecine bir yenisi daha eklendi ve Diyanet İşleri Başkanlığı 4/B Sözleşmeli İşaret Dili Personeli (Tercümanı) alacağını duyurdu.

 

Başvurular 08 Haziran 2020 – 22 Haziran 2020 tarihinde saat 08:30 – 16:30 arasında sinav.diyanet.gov.tr web sitesi üzerinden yapılabilecek.

 

Başvuru koşulları arasında başta 200 saatlik işaret dili tercümanlığı sertifikasına sahip olma şartı bulunuyor. Eğer işaret dili sertifikanız yoksa MEB Onaylı 200 saatlik İşaret Dili Tercümanlığı ve Eğiticilik eğitimler için Yazıcı Akademi web sitesine buraya tıklayarak başvuru yapabilir ve herhangi bir alanda işe alım için ihtiyacınız olan sertifika eğitimini alabilirsiniz.

Sınav yüz yüze mülakat (mesleki uygulamalı sınav) şeklinde yapılacaktır.

Ayrıca Yazıcı Akademi ile İşaret Dili Dini Kavramlar Eğitimi alarak bu yüz yüze mülakat sürecine çok iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Dini Kavramlar eğitimine hemen başlamak için buraya tıklayınız.

Genel Şartlar:

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartları taşımak,
  2. KPSS şartı olan unvanlarda 2018 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-3 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak.
  3. MEB Onaylı 200 saatlik İşaret Dili Tercümanı Sertifikasına sahip olmak.
  4. En az ön lisans mezunu olmak.
  5. 40 yaşından küçük olmak.

 

Eğitimler hakkında genel bilgi almak için buraya tıklayarak Yazıcı Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

MEB Onaylı 200 saat İşaret Dili Tercümanlık eğitimi için tıklayın.

İşaret Dili Dini Kavramlar Eğitimi için tıklayın.

Anasayfa'ya dönmek için tıklayın