4 Maddeyle İşaret Dili Bilenlerin Çalışma Alanları


Günümüzde işaret dilini bilen ve kullananlar farklı alanlarda çalışarak çeşitli işlerde faaliyet gösterebilirler. Günümüzde işaret dilini bilenler için birçok iş fırsatı doğmuş olup, sizde bu iş fırsatlarını değerlendirerek birçok işte çalışabilirsiniz. İşaret dilini öğrenmek istediğinizde bu konuda çeşitli kurumlara başvurarak işaret dilini öğrenmek için çeşitli eğitimlerde geçebilirsiniz. Almış olduğunuz eğitim sonrasında sizde kısa sürede işaret dilini öğrenerek işitme ve duyma engelli vatandaşlarımız ile iletişim kurarak onların hayatlarına dokunabilirsiniz. Giderek işaret dilinin önemi artmakta olup, sizde işaret dili öğrendikten sonra şu alanlarda çalışabilirsiniz.

İşaret Dili Öğrenerek Memur Olabilirsiniz

İşaret dili tercümanı almak için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı son yıllarda yapmış olduğu sınavlar birçok gence unut kapısı oldu. Özellikle de yapılan son sınavda ise KPSS şartı aranmayarak işaret dili tercümanı olmak isteyenlere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı birçok fırsat sunmaktadır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen bu sınavlara giriş aranan şartları yerine getirerek sizde başvuru yapabilirsiniz.
Adliyelerde Bilirkişi Olarak Çalışabilirsiniz
İşitme engelli vatandaşlara hizmet vermek için sizde Adliyelerde sorunları çözmek adına Bilirkişi olarak görev yapabilirsiniz. Yerel mahkemelerin ilanlarını takip ederek sizde bu işlere başvuru yaparak işaret dil yeteneklerinizi bu alanlarda kullanarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yeminli Tercüman Olarak Çalışabilirsiniz

Günümüzde Noterden tasdikli yeminli işaret dili bilen tercümanlar birçok alanda çalışabiliyor. Karakollar, hastaneler ve belediyeler başta olmak üzere sizde birçok alanda yeminli tercüman olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Yeminli Tercümanlar kazanmış oldukları sertifikaları kullanarak yeminli tercüman olmak için noterden onaylatmaları yeterli oluyor.

TV, Konferans, Seminerlerde Tercümanlık Yapabilirsiniz

İşaret dilini öğrenmek için zaman ve isteğinizin olması yeterli. Sizde Televizyonlarda ya da çeşitli organizasyonlarda çalışmak istediğinizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından onaylı sertifika ile birçok alanda tercüman olarak çalışabilirsiniz. Günümüzde işitme ve konuşma engelliler için tercüman arayan seminer, toplu organizasyon ve konferanslarda sizde çalışarak tercümanlık yapabilirsiniz.
Çeşitli alanlarda işaret dili öğrenerek sizde tercümanlık yaparak çalışabilirsiniz. Günümüzde birçok alanda işitme ve konuşma engelliler için tercüman arayan birçok alan mevcut olup, sizde sertifikanızı ve yeteneklerinizi kullanarak bu alanlarda çalışabilirsiniz.