Hakkımda


2018 yılında 8 senedir yaptığı ve bundan sonra da yapmaya devam edeceği tüm eğitim, tercümanlık ve proje çalışmalarını tek bir çatı altından toplamak ve yönetmek için YAZICI AKADEMİ’yi kurdu.

2018 yılında Türkiye Halkbank A.Ş. ile ortak bir çalışma yürüterek, bankanın tüm sözleşmelerini işaret diline çevirdi ve tüm bu sözleşmelere engelli bireylerin de erişebilmesini sağladı.

2017 yılında Ankara’da TRT Genel Müdürlüğü’nde seslendirme stüdyolarında seslendirme sanatçısı olarak çalışmaya başladı ve halen devam etmektedir.

2017 ve 2018 yıllarında Diyanet İşleri Başkanlığı yönlendirmesiyle yaklaşık 30 işitme engelli ile iki kez Umre yaparak, yapılan bu dini görev esnasında işaret dili tercümanı olarak görev aldı. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere birçok bakanlık ile Türkiye’de ilklere imza atacak projelerin de temellerini attı. Bu kurumdaki işaret dili eğitmeni görevine devam etmektedir. Öğrenciler bu eğitimlere dünyanın her yerinden katılabilmektedir. Eğitim alanlar arasında avukat, polis, hemşire, eczacı, doktor, kadın doğum uzmanı, emniyet müdürü, özel eğitim öğretmeni, sosyal hizmet uzmanı ve daha sayılamayacak kadar çok bölüm ve uzmanlık alanından insanlar vardır.

2016 yılında Türkiye’de ilk defa Uzaktan ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalı eğitimler vermeye başladı. 2016 yılında “İşitmeyen Kalmasın” projesini başlatarak Türkiye’de farklı sektörlerdeki firmalar ile anlaşarak web sitelerini işaret diline tercüme etmeye başladı. Barolar Birliği ile anlaşarak Türkiye’deki tüm avukatlara işaret dili dersi vermeye başladı.

Aynı sene içerisinde Yönetici Liderlik sertifika programını tamamladı.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde 2013 yılından bu yana Irak, İran, Suriye gibi ülkelerden gelen işitme engelli mültecilerin tercümanlığını yaptı ve bu görevine halen devam etmektedir.

2015 yılında ERN Akademi ile online eğitimlerine yeniden başladı ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülke vatandaşına işaret dili dersi verdi.

Ankara Milli Eğitim Bakanlığı Altındağ Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu’nda de işaret dili derslerini vermeye devam etti. 2014 yılı sonunda askerlik görevini gerçekleştirdiği sırada Kıbrıs Yakındoğu Üniversitesinde işaret dili dersleri verdi.

2014 yılında Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a konuk olarak davet edildi.

2013 yılı Şubat ayında işaret dilinin ilk kez online eğitimini veren eğitmen oldu ve Türkiye başta olmak üzere yurt dışı da dahil binlerce öğrenciye işaret dili eğitimi verdi.

Aynı sene içerisinde Engelliler Federasyonu ile birlikte çalışarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığıyla orta proje gerçekleştirdi. Eğitimler sırasında başta üniversiteler olmak üzere, halk eğitim merkezlerinde, belediyelerde, hem işitme engelliler hem de Anadolu ve düz liselerde işaret dili seminerleri verdi.

Bu seminerleri Türkiye’nin 40’dan fazla ilinde gerçekleştirdi ve bu seminerler halen devam etmektedir. İşitme engelliler için yapılan birçok projede gönüllü olarak yer aldı.

Ankara Ses Radyosu’nda “3 Damla Mutluluk” programına konuk olarak davet edildi.

Bu sırada birçok gazete, dergi ve üniversite topluluğuna röportaj verdi.

Aynı zamanda Uluslararası Eğitim Derneğinde işaret dili eğitmeni olarak çalıştı.

2012-2013 eğitim öğretim yılında başta Ankara Üniversitesi Fen Fakültesinde 40 kişiye, sene içerisinde Hukuk Fakültesi, Dil-Tarih Coğrafya Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesi de dâhil olmak üzere toplam yaklaşık 800 kişiye işaret dili dersi verdi.

2012 yılında üniversite eğitiminin bir dönemini Polonya’da Uniwersytet Jagielloński’de tamamladı.

2011 yılının sonunda işitme engelliler için işaret dili ile ilk şarkı klibini yayınladı. Aynı zamanda Ankara Bahçelievler Milli Kütüphanede Görme Engelliler İçin Sesli Kitap projesi kapsamında Sesli Kitap Stüdyosunda gönüllü olarak çalıştı.

2011 yılında 3 Aralık Dünya Engelliler gününde bir ilke imza atarak Anıtkabir’de ilk kez işaret diliyle İstiklal Marşı’nı 150 kişiye okuttu. Tüm bunlar birçok gazete, dergi ve televizyon kanalında yayınlandı. Bu sırada Alesta Home Costumes dekorasyon firmasının Mobilya Fuarında fotoğrafçı olarak çalıştı.

Aynı yıl içerisinde Ankara’da üniversiteler arası düzenlenen bir fotoğraf yarışmasında Ankara 1’incisi oldu.

2011 yılında Da Vinci projesi dâhilinde yaklaşık 20 işitme engelli ile beraber Almanya’da, Tiyatro Eğitimi (Professional Acting in Children’s Theatre) Almanca Eğitimi (Deutschkurs in der Stufe A1.1 Teilgenommen) ve Tiyatro (Seyfali Tiyatrosu Avrupa Deneyimi) eğitimi aldı.

2010 yılında Hürriyet gazetesinin Türkiye çapında düzenlediği bir fotoğraf yarışmasında dereceye girerek Türkiye 8’incisi oldu. Aynı zamanda işaret dili eğitimlerine başladı ve Ankara Adliyesi, Ankara Emniyet Müdürlüğü gibi kurumlarda işaret dili tercümanı olarak görev aldı.

2010 yılının Eylül ayında Behzat Ç. Dizisinde fotoğrafçı olarak profesyonel fotoğrafçılık hayatına başlamış oldu.

2009-2010 Yaz eğitim-öğretim döneminde bölümün en yüksek ortalaması ile Yüksek Onur Öğrencisi seçildi.

2009 yılında fotoğrafçılıkla ilgilenmeye başladı ve Hürriyet, Vakko gibi büyük kurumlarda fotoğrafçı olarak görev aldı. Aynı sene üniversite etkinliklerinde yapılan çalışmalarda yer aldı. Bilge Adam Eğitim Kurumlarının “Adobe Photoshop CS5 ve Web Tasarımı” seminerlerine katıldı.

2008 yılında Avrupa Birliği projeleri dâhilinde Almanya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan ülkelerinde hem gönüllü hem de eğitmen olarak görev aldı.

2007 yılında Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümünü kazandı.

1989 yılında Ankara, Çankaya’da doğdu.